سخن آشنا

کتاب «سخن آشنا (شرح عرفانی اخلاقی نهج البلاغه)»، شرحی است بر تعدادی از خطبه ها و نامه ها و کلمات قصار نهج البلاغه، اثر عارف وارسته استاد حسین شفیعی. این شرح بیشتر به جنبه های اخلاقی نهج البلاغه توجه داشته و کلمات مولا امیرالمومنین (علیه السلام) را از دید عرفانی تحلیل نموده است. کتاب در چهار جلد به چاپ رسیده است.

کتاب منازل السائرین

در میان کتاب هایی که در زمینه سیر و سلوک و عرفان عملی نوشته است در باور بسیاری از بزرگان این وادی، کتاب منازل السائرین نوشته خواجه عبدالله انصاری جایگاه ویژه ای دارد که بر آن شرح های بسیاری از همان سده های نخستین تاکنون به زبان عربی و فارسی نگارش یافته و بهترین آنها شرح ملاعبدالرزاق کاشانی است. استاد شفیعی در مدت نسبتا طولانی که خانه اش کانون جویندگان علم و معرفت بود یکی از درس هایی که پیوسته می گفت کتاب منازل السائرین با شرح ملا عبدالرزاق کاشانی بود. به گونه ای که تقریبا سه بار از ابتدا تا آخر این کتاب را تدریس نمود.

کتاب تجلی فضیلت

کتاب تجلی فضیلت در دو جلد، توسط عالم بزرگ حاج سید ابوالفضل میرلوحی از شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید جمع آوری شده و توسط استاد حسین شفیعی ترجمه شده است.

رساله بهجه الطالبین

رساله بهجه الطالبین، اثری از محمد بن محمود حسینی یزدی است، این رساله شرحی است بر کتاب « الکبری فی المنطق » که نوشته ابوالحسن فخرالدین علی بن محمد حسینی جرجانی شیرازی ، مشهور به میر سید شریف است.

کتاب دارالجنون عشق

کتاب دارالجنون عشق دارای دو بخش است که در بخش نخست ، خطبه‌ صفات متقین که توصیفی است از حالات و صفات انسان کامل و متقی از حضرت علی (ع) به زبان عربی و ترجمه و شرح آن به فارسی از استاد حسین شفیعی آورده شده است همچنین در بخش دوم ، برخی از اشعار استاد حسین شفیعی که اغلب آن ها ، حاوی مضامین عرفانی است ، درج گردیده است .